niedziela, 10 sierpnia 2014

10.08.14 Kantabryjskie atrakcje

Rano zmieniłyśmy pierwotny plan pójścia na plażę, bo chciałyśmy zobaczyć inne plaże. Ruszyłyśmy więc do Santillany del Mar - uroczej miejscowości położonej w kotlinie. Jej średniowieczne uliczki zachęcają do fotografowania, a w sklepikach można zakupić regionalne przysmaki. 
Później pojechałyśmy do położonej niedaleko cueva de Altamira, gdzie widziałyśmy kopie malowideł naściennych sprzed 22 tys. lat. 
Gdy dojechałyśmy do Comillas, gdzie rozbiłyśmy namiot, pogoda się spsuła i zamiast pływać w morzu ubrałyśmy cieplejsze ciuchy i zwiedziłyśmy miasto. Choć nie jest duże, nie narzekałyśmy na brak atrakcji. Zobaczyłyśmy m. in. El Capricho de Gaudi - dom zaprojektowany przez tego genialnego architekta
Portada casa Moro, również projektu Gaudiego
Palacio de Sobrellano
No i oczywiście urocze stare miasto
Mimo, że nas zmoczyło, wizytę w tym miejscu uważam za udaną i już nie mogę się doczekać kolejnych miejsc. 

M: Dodam jeszcze tylko, że zawiodłam się na sławetnym cydrze - jak dla mnie "kwach". Ciekawszy niż smak jest sposób podawania - widać na jednym ze zdjęć powyżej. Za to sery są przepyszne.
Znowu pada :( Ale namiot nie przecieka. 
Acha, byłyśmy na mszy - zdziwiłyśmy się bardzo, bo kościół (dość duży) był wypełniony po brzegi, dużo ludzi przyjmowało też Komunię - czyli wygląda na to, że Hiszpania nie została tak zupełnie zlaicyzowana.

3 komentarze:

 1. Zdjecia przesliczne i widac ze miasto pachnie historią....
  Aniu facet obok ktorego usiadlas jest wyraznie nadęty i trzeba go bylo albo poglaskac albo mu przywalić w leb.....

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja zdolna cały czas czekałam na linki do Waszego bloga na FB- tak jak robił Bartek i coś mnie dziś podkusiło żeby wejść tu bezpośrednio :) Już wszystko nadrobiłam, cudowne miejsca, super opisy, bardzo Wam zazdroszczę :) Życzę jeszcze wspanialszych atrakcji i teraz będę czytać na bieżąco! Papa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, w aplikacji na telefon nie ma możliwości udostępniania na Facebooku

   Usuń